Triatlon 26.7.2014

Vážení příznivci konického triatlonu,

jak jsme již tušili minulý rok, tak Milan Dvořák tuto veleúspěšnou sportovní událost již organizovat nebude. Tak jako někteří z vás jsem absolvoval všech deset ročníků a už si nějak nedovedu představit, co bych tu poslední sobotu v červenci dělal. Po několika rozhovorech s pravidelnými účastníky a s panem Dvořákem, jsem začal zvažovat, že bych se pokusil na tuto tradici navázat, samozřejmě o něco skromněji neboť domácímu prostředí u Dvořáků se nelze vyrovnat.
Koncem letošní zimy jsem obdržel souhrn zkušeností a rad od Milana, včetně příslibu podpory. Jednou z velké podpory je zachování těchto internetových stránek a možnosti jejich využití, jak ke komunikaci s vámi, tak i k možnosti registrace. Definitivní rozhodnutí padlo po debatě se členy klubu orientačních běžců v Konici – Jardou Komínkem, Pepou Procházkou a dalšími, kteří přislíbili pomoc.
Kromě závodníků je pro zajištění zdárného průběhu akce potřeba i silný tým organizátorů, proto bych chtěl touto cestou oslovit i případné zájemce do tohoto nezbytného týmu. Pokud by se našli nějací ochotní sponzoři, kteří by nás podpořili budou vítáni a jejich případné logo bude vyvěšeno za stupněmi vítězů.

Mou představou je celý závod uskutečnit na Konicku. Proto jsem oslovil provozovatele Čertových rybníků, zda by tomuto závodu poskytli zázemí. V tomto areálu je dostatek místa pro zázemí závodu, odložení kol za plotem, možnost občerstvení a také WC. Jsem si vědom velké změny v trasách oproti předchozím ročníkům a žalostného stavu komunikace mezi rybníky a Konicí (pevně doufám, že se silničářům podaří opravit alespoň ty jámy na mamuty.
Jinak by bylo vše beze změn, délky jednotlivých disciplín a také kategorie by zůstaly zachovány s výjimkou elite (na zváženou).
Veškeré vaše návrhy, rady, připomínky nebo nabídky spolupráce jsou velmi vítány na mé mailové adrese jan_kovanda@seznam.cz.